Dubaj

Co warto zwiedzić w Dubaju?

 

Burj Khalifa

Najwyższa wieża świata. My byliśmy na 124 piętrze i uważam to za wystarczającą wartą swojej ceny atrakcję – koszt to ok 140 zł /os wliczając już podatek. Bilety kupiliśmy przez internet na stronie www.atthetop.ae. Warto pamiętać, że w okolicy zachodu słońca ( ok. 16:00-19:00) bilety są droższe o ok. 60 zł. Wjazd na najwyższe 148 piętro to już koszt ok 500 zł. Podobno widok wiele się nie różni od tego z 124 piętra, za to cena znacznie 🙂 Podczas wjazdu o 15:30 ludzi była umiarkowana ilość, nie było kolejek i bez problemu można było pooglądać widoki, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zdecydowanie polecam, piękny widok – atrakcja na pewno warta swojej ceny.

Widok z 124 piętra

Fontanny pod Burj Khalifa

Robią OGROMNE wrażenie, nas najbardziej urzekł spektakl do piosenki Skyfall Adele -idealna kombinacja. Pokazy tak mnie zachwyciły, że zostaliśmy na 4 🙂 jeden spektakl trwa 2 min i jest co pół godziny, zaczynając od 19:00. Czas pomiędzy spektaklami leciał strasznie szybko, z jednej strony wieża zaczęła zachwycać pokazem świateł i muzyki, z drugiej można się schłodzić w klimatyzowanej największej galerii na świecie Dubai Mall, w której również nie będziecie się nudzić, można pooglądać akwarium z zewnątrz lub wejść do środka za dodatkową opłatą , coś przekąsić lub po prostu zrobić zakupy, wybór sklepów jest ogromny, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Desert Safari Dubai
Dość duże rozczarowanie, przeczytałam mnóstwo pozytywnych opinii i spodziewałam się takiego WOW, że moje oczekiwania kompletnie odbiegły od rzeczywistości. Nie mogę powiedzieć, bo sam w sobie rajd po pustyni był super,  nasz kierowca dał z siebie wszystko, aby zapewnić nam trochę adrenalinki. I to by było na tyle z pozytywnych aspektów wycieczki.. wielce reklamowany sandboarding okazał się klapą, ponieważ deska kompletnie nie chciała współpracować z piaskiem i była tak zniszczona, że cud, że się nie rozwaliła. Pan, który sprzedawał nam wycieczkę powiedział, że piach był zbyt nagrzany, hmm.. nie wiedzą jakie temperatury panują w ich kraju na pustyni? Jeżeli to prawda, to mogłaby być gdzieś stosowna adnotacja, że w danych miesiącach atrakcja niedostępna.
Jednak zdecydowanie najgorszym punktem wycieczki była „przejażdżka” na wielbłądzie. Mnie osobiście najbardziej uderzyło traktowanie tych zwierząt oraz sposób organizacji tych rzekomych przejażdżek..  Wyglądało to tak, że ustawiła się kolejka ludzi, dwa wielbłądy przywiązane do siebie, które co minutę musiały siadać i wstawać z obciążeniem.. co można sobie wyobrazić dla takiego bydlaka było sporym wysiłkiem. Oczywiście, Pan, który zajmował się tą atrakcją zmuszał wielbłądy do siadania bijąc je batem… Te z niechęci aż ryczały!!!  Szczerze mówiąc przyglądałam się temu ze świeczkami w oczach i nie miałam ochoty dłużej, ani na to patrzeć, ani tym bardziej w tym uczestniczyć. Widziałam na filmikach i zdjęciach innych osób, że te wycieczki wyglądały zupełnie inaczej, może to my źle trafiliśmy.
Cała ta niby wioska beduinów do której dojechaliśmy to nic innego jak ogrodzony kawałek terenu na pustyni będący niczym nie przypominającą „wioską beduinów „. Kilka metrów dalej była kolejna „wioska”, po drodze przez pustynię widzieliśmy zagrodę z wielbłądami – uf, widocznie pracują na zmiany.  W ogrodzonym terenie znajdowały się stoiska z napojami, jedzeniem, scena, stoliki, toalety – cudowne życie beduińskiej rodziny można powiedzieć.. To takich atrakcji trzeba jednak podejść z przymrużeniem oka.
Dodam tylko, że koszt tej wycieczki z niezliczoną ilością cudownych atrakcji to 230 zł od osoby, ceny różnią się w zależności od organizatora, my wykupiliśmy ją w hotelu, licząc na dobry poziom wycieczki – nic bardziej mylnego, w naszym obozie były też osoby, które zapłaciły 30 euro, ale też takie w granicach 300 zł, w tym wypadku cena nie gra roli.
Ogólnie polecam sam rajd, kolacje oraz pokazy, ale umówmy się, nie za 230 zł

Aquaventure
Spełnione marzenie mojego chłopaka, mnie osobiście skutecznie odstraszała cena, ale po
przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się pojechać. Wstęp kosztuje 275 AED na
stronie internetowej, ok 340 na miejscu, nam udało się zdobyć bilet w hotelu po małych negocjacjach
za 270 AED, oczywiście początkowo chcieli wygórować cenę, warto jednak sprawdzić wszystko przed
wyjazdem, aby nie dać się naciągnąć. Jest jeszcze opcja noclegu w hotelu Atlantis, wówczas wstęp do
aquaparku jest darmowy, cena za noc wynosiła jakieś 1300 zł pod koniec czerwca. Jeżeli dysponujecie takim budżetem, czemu nie 🙂
Co do samego aquaparku to muszę powiedzieć, że było SUPER, jest bardzo klimatyczny, dużo zieleni,
palm, drzew wkomponowanych w ogromną ilość atrakcji, można się poczuć jak w dżungli 🙂 Co do atrakcji to znajdują się tam dwie piramidy Neptuna i Posejdona, z których wychodzą zjeżdżalnie, ale nie martwcie się nie są to jakieś marne dwie zjeżdżalnie, jest ich naprawdę całe mnóstwo. Na większości zjeżdża się z pontonami pojedynczymi
albo podwójnymi, nigdy zjazd na pontonie nie wzbudzał we mnie takiej adrenaliny, zjeżdżalnie oczywiście mają różne poziomy trudności, ale są dość strome i szybkie – nie będziecie się nudzić. Kolejki w zależności od atrakcji są różne, wszystko idzie bardzo sprawnie. Jedyną zjeżdżalnią na którą nie poszłam, była zemsta posejdona – stoi się w kapsule i na 3, 2, 1 zabierają podłogę i spadasz w dół…  na tą atrakcję nie było kompletnie kolejek, ludzie na górze często rezygnowali.  Na terenie znajduje się również delfinarium za dodatkową, wysoką opłatą, akwarium z małymi rekinami, płaszczkami i innymi żyjątkami morskimi, jedna zjeżdżalnia przejeżdża przez akwarium, wówczas można „od środka” się im przyjrzeć. Bardzo podobna atrakcja jest w Redzie na pomorzu niedaleko Trójmiasta, również znajdują się tam żywe rekiny, jeżeli nie macie możliwości pojechać do Dubaju, a marzycie o takim doświadczeniu, to jest to fajna alternatywa.

Wskazówki:

  • możecie tam wnosić jedzenie z wyjątkiem szklanych butelek, czy opakowań, jest to przydatne, ponieważ ceny na terenie Aquaparku są wysokie np. mała woda 0,5l-15AED
  • na terenie można kupić buty do wody za 10 AED, nie musicie się wtedy martwić gdzie zostawiliście klapki, a nie dacie rady chodzić po gorącym podłożu na bosaka (na szybszych zjeżdżalniach ze względów bezpieczeństwa należy je ściągnąć, wtedy trzymamy je w ręce)
  • przez palmę można przejechać pociągiem – 25 AED w dwie strony, 20ED w jedną, kompletnie nic nie widać, ponieważ są wysokie budynki na „trzonie” palmy i wszystko zasłaniają, taniej wyjdzie przejechać tę trasę taksówką

Spacer po Marinie

Warto wieczorem przejść się wokół jeziora na Marinie, piękne, ogromne wieżowce oraz światła odbijające się od wody. Mi ten klimat bardzo przypadł do gustu i muszę dodać, że w dzień nie robią aż takiego wrażania.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply