Sycylia

Gdzie się zatrzymać na Sycylii?

Na Sycylię, jako tegoroczną destynację wakacyjną zdecydowaliśmy się, dzięki zdjęciom lazurowej wody i plaży w San Vito Lo Capo pokazanym nam przez znajomego oraz oczywiście włoskiej kuchni… A, że oboje uwielbiamy dobrze zjeść i wypoczywać na cudownych plażach – wybór Sycylii wydawał się idealny 🙂

Jak się później okazało wyspa jest cudowna, jednak zmienilibyśmy termin wyjazdu, ponieważ wybraliśmy się tam w sierpniu. Miesiącu, który jest szczytem sezonu we Włoszech, ponieważ dzieciaki rozpoczynają wakacje. Tak czy inaczej podróż zaliczamy do udanych!

Zastanawiając się jaką część Sycylii zwiedzić i gdzie najlepiej zamieszkać byliśmy pewni, że musi to być niedaleko San Vito oraz Scopello, ponieważ przeglądając zdjęcia w internecie to właśnie te miejsca zrobiły na nas największe wrażenie. Wybraliśmy coś pomiędzy, czyli urocze miasteczko Castellammare del Golfo.

Jak widzimy znajduje się niedaleko rezerwatu Zingaro, o którym więcej można przeczytać tutaj, Scopello, Palermo (znajduje się tam lotnisko), Mondello oraz San Vito lo Capo.

Nie jest to typowo turystyczne miasto, wokół otaczali nas sami włosi. Zyskało popularność na pewno dzięki swojemu położeniu, które jest fajną bazą wypadową do zwiedzania północno- zachodniej części wyspy. Nie oznacza to jednak, że nic się tam nie dzieje, wieczorami ulice były zapełnione ludźmi, zarówno te w centrum miasteczka, jak i te przy porcie.

W Castellammare znajduje się również sporo restauracji, w których można lepiej lub gorzej zjeść. My możemy polecić restaurację nad samym portem La Tonarra oraz Mama Cocha.

La Tonnara

Mamacocha

Głównym zabytkiem miasta jest stojący niedaleko portu zamek, dziś pełni funkcję muzeum etnograficznego oraz archeologicznego. Miasteczko jest bardzo klimatyczne, typowo wąskie włoskie uliczki, maleńkie piekarnie, obowiązkowy czas siesty.

Warunki, w których musieliśmy parkować nasz wypożyczony samochód.

 

Castellammare posiada dwie plaże- jedna malutka w centrum mieszcząca się w zatoce zaraz za murami obronnymi, druga – długa i szeroka

 

 

Warto również wjechać na punkt widokowy, jadąc w stronę Scopello i zobaczyć miasteczko z góry.

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply